Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Formel 1 2021 kalender
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.

annonce
18
apr
i dag, Søndag
 
 
A-League
08:05
Sydney FC
-
Adelaide United FC
YouTube
(
4
)
Slut
 
 
A-League
10:10
Macarthur FC
-
Newcastle United Jets FC
YouTube
(
11
)
Slut
 
 
Cykling
11:05
Amstel Gold Race (k)
TV2 SPORT XEuroSport 1
(
5
)
Slut
 
 
Metalligaen
11:30
12:00
Aalborg Pirates
-
Rungsted Seier Capital
2. Finale
TV2 SPORT
(
9
)
Slut
 
 
A-League
12:15
Perth Glory FC
-
Wellington Phoenix FC
YouTube
(
8
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Serie A Femminile
Serie A Femminile
12:25
12:30
U.S. Sassuolo Calcio
(K)
-
Juventus F.C.
(K)
Viaplay
(
7
)
Slut
 
 
Serie A
12:25
12:30
A.C. Milan
-
Genoa C.F.C.
TV2 SPORT X
(
10
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
12:55
13:00
Rotherham United F.C.
-
Birmingham City FC
Viaplay
(
9
)
Slut
 
 
Ligue 1
12:55
13:00
Paris Saint-Germain
-
AS Saint-Étienne
TV3 MAXViaplay
(
4
)
Slut
 
 
Ligue 1
12:55
13:00
Stade Brestois 29
-
RC Lens
Viaplay
(
8
)
Slut
 
 
U19 Ligaen
12:55
13:00
FC Nordsjælland
(U19)
-
AaB
(U19)
YouTube
(
1
)
Slut
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
Slut
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
2
)
Slut
 
 
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
Slut
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
Slut
 
 
2. Division
13:30
Holbæk B&I
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
4
)
Slut
 
 
3F Superliga
13:00
14:00
OB
-
SønderjyskE
EuroSport 2
(
3
)
Slut
 
 
3F Superliga
13:30
14:00
AC Horsens
-
Lyngby Boldklub
TV3 SPORTViaplay
(
11
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
FIBA EuroLeague Women
FIBA EuroLeague Women
13:55
14:00
Sopron Basket
(K)
-
Fenerbahçe S.K.
(K)
Bronze kamp
Viaplay
(
3
)
Slut
 
 
1. Division
13:55
14:00
FC Fredericia
-
FC Helsingør
Viaplay
(
4
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
1. Frauen-Bundesliga
1. Frauen-Bundesliga
13:55
14:00
VfL Wolfsburg
(K)
-
SC Freiburg
(K)
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
14:00
14:30
Arsenal FC
-
Fulham F.C.
XeeViaplay
(
5
)
Slut
 
 
Cykling
14:30
Amstel Gold Race
TV2 SPORTEuroSport 1
(
6
)
Slut
 
 
ATP - Tennis
14:30
ATP 1000 Monte Carlo
Finale
TV2 SPORT X
(
3
)
Slut
 
 
Ligue 1
14:55
15:00
Dijon FCO
-
OGC Nice
Viaplay
(
10
)
Slut
 
 
Ligue 1
14:55
15:00
Nîmes Olympique
-
RC Strasbourg Alsace
Viaplay
(
6
)
Slut
 
 
Ligue 1
14:55
15:00
Stade de Reims
-
FC Metz
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
Formel 1
15:00
Pirelli Gran Premio Del Made
TV3+Viaplay
(
9
)
Slut
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Borussia Dortmund
-
SV Werder Bremen
TV3 MAXViaplay
(
2
)
Slut
 
 
3F Superliga
15:00
16:00
F.C. København
-
FC Nordsjælland
Canal 9
(
7
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
1. Bundesliga (H)
1. Bundesliga (H)
16:25
16:30
SG Flensburg-Handewitt
(H)
-
Bergischer HC
(H)
TV3 SPORTViaplay
(
10
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
16:30
17:00
Manchester United F.C.
-
Burnley FC
XeeViaplay
(
1
)
Slut
 
 
Ligue 1
17:00
17:05
FC Girondins de Bordeaux
-
AS Monaco FC
Viaplay
(
5
)
Slut
 
 
3F Superliga
17:30
18:00
Brøndby IF
-
AGF
TV3+Viaplay
(
12
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
17:50
18:00
TTH Holstebro
(H)
-
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
TV2 SPORT
(
1
)
Slut
 
 
KNVB Cup
17:55
18:00
AFC Ajax
-
SBV Vitesse
Finale
TV3 SPORTViaplay
(
6
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
FIBA EuroLeague Women
FIBA EuroLeague Women
17:55
18:00
Perfumerías Avenida Balonces
(K)
-
BC Ural Yekaterinburg
(K)
Finale
Viaplay
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
18:05
Boston Bruins
-
Washington Capitals
Viaplay
(
10
)
Slut
 
 
La Liga
18:00
18:30
Real Betis Balompié
-
València CF
TV2 SPORT X
(
4
)
Slut
 
 
The FA Cup
19:00
19:30
Leicester City F.C.
-
Southampton F.C.
Semifinale
6'erenViaplay
(
10
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
19:35
20:00
Aalborg Håndbold
(H)
-
Skjern Håndbold
(H)
TV2 SPORT
(
10
)
Slut
 
 
La Liga
20:30
21:00
Getafe CF
-
Real Madrid C.F.
TV2 SPORT X
(
7
)
Slut
 
 
Ligue 1
20:55
21:00
FC Nantes
-
Olympique Lyonnais
TV3 MAXViaplay
(
9
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
21:05
New Jersey Devils
-
New York Rangers
Viaplay
(
9
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
21:05
Buffalo Sabres
-
Pittsburgh Penguins
Viaplay
(
6
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
National Basketball Association
National Basketball Association
21:30
Miami Heat
-
Brooklyn Nets
TV2 SPORT
(
8
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
22:05
Anaheim Ducks
-
Vegas Golden Knights
Viaplay
(
4
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Soccer
Major League Soccer
23:30
Columbus Crew SC
-
Philadelphia Union
TV2 SPORT sender fra 00:00
TV2 SPORT
(
5
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
00:35
Philadelphia Flyers
-
New York Islanders
TV3 SPORTViaplay
(
10
)
I NatLive
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Colorado Avalanche
-
Los Angeles Kings
Viaplay
(
2
)
I Nat
annonce
annonce
19
apr
i morgen, Mandag
 
 
ATP - Tennis
11:00
ATP 500 Barcelona
TV2 SPORT X
(
5
)
 
 
Cykling
13:55
Tour of the Alpes
1. etape
TV2 SPORTEuroSport 1
(
10
)
 
 
3F Superliga
18:00
19:00
Randers FC
-
FC Midtjylland
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
Dart
20:30
Premier League Darts 2021
Dag 6
Viaplay
(
10
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:00
21:00
Leeds United F.C.
-
Liverpool F.C.
TV3+Viaplay
(
9
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Florida Panthers
-
Columbus Blue Jackets
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Tampa Bay Lightning
-
Carolina Hurricanes
Viaplay
(
3
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:35
Dallas Stars
-
Detroit Red Wings
Viaplay
(
8
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:05
Nashville Predators
-
Chicago Blackhawks
Viaplay
(
2
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Calgary Flames
-
Ottawa Senators
Viaplay
(
6
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Edmonton Oilers
-
Montréal Canadiens
Viaplay
(
8
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Vancouver Canucks
-
Toronto Maple Leafs
Viaplay
(
5
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Arizona Coyotes
-
Minnesota Wild
Viaplay
(
6
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Basketball Association
National Basketball Association
04:00
Los Angeles Lakers
-
Utah Jazz
TV2 SPORT X
(
10
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Vegas Golden Knights
-
San Jose Sharks
Viaplay
(
8
)
Natten til tirsdag
annonce
20
apr
Tirsdag
 
 
ATP - Tennis
11:00
ATP 500 Barcelona
TV2 SPORT X
(
10
)
 
 
Cykling
13:55
Tour of the Alpes
2. etape
TV2 SPORTEuroSport 1
(
1
)
 
 
eSuperliga
16:45
eSuperliga : Runde 7
TV3 Max sender til 18:55
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
1. Bundesliga
18:25
18:30
1. FC Köln
-
RB Leipzig
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
Hamburger SV
-
Karlsruher SC
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:45
SC Magdeburg
(H)
-
IFK Kristianstad
(H)
Kvartfinale 2:2
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:45
Rhein Neckar Löwen
(H)
-
Chekhovskiye Medvedi
(H)
Kvartfinale 2:2
Viaplay
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
FA Women’s Super League
FA Women’s Super League
18:55
19:00
West Ham United F.C.
(K)
-
Aston Villa F.C.
(K)
Viaplay
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
18:55
19:00
Norwich City F.C.
-
Watford FC
TV3 MAXViaplay
(
10
)
 
 
Ligue 2
19:55
20:00
Grenoble Foot 38
-
FC Sochaux-Montbéliard
Viaplay
(
5
)
 
 
Ligue 2
19:55
20:00
Chamois Niortais F.C.
-
ES Troyes AC
Viaplay
(
6
)
 
 
Dart
20:00
Premier League Darts 2021
Dag 7
Viaplay
(
4
)
 
 
Metalligaen
20:00
20:30
Rungsted Seier Capital
-
Aalborg Pirates
3. Finale
TV2 SPORT
(
8
)
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
FC Bayern München
-
Bayer 04 Leverkusen
XeeViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
DSC Arminia Bielefeld
-
FC Schalke 04
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
Eintracht Frankfurt
-
FC Augsburg 1907
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:30
20:45
SPR Wisla Plock
(H)
-
GOG Håndbold
(H)
Kvartfinale 2:2
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:45
Füchse Berlin
(H)
-
Montpellier Handball
(H)
Kvartfinale 2:2
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Chelsea FC
-
Brighton & Hove Albion F.C.
TV3 MAXViaplay
(
7
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
00:35
Buffalo Sabres
-
Boston Bruins
Viaplay
(
8
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
New York Islanders
-
New York Rangers
TV3 SPORTViaplay
(
7
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Tampa Bay Lightning
-
Carolina Hurricanes
Viaplay
(
5
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Florida Panthers
-
Columbus Blue Jackets
Viaplay
(
2
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Pittsburgh Penguins
-
New Jersey Devils
Viaplay
(
3
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Basketball Association
National Basketball Association
01:30
New Orleans Pelicans
-
Brooklyn Nets
TV2 SPORT X
(
2
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:35
Dallas Stars
-
Detroit Red Wings
Viaplay
(
7
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
St. Louis Blues
-
Colorado Avalanche
Viaplay
(
3
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Los Angeles Kings
-
Anaheim Ducks
Viaplay
(
9
)
Natten til onsdag
annonce
21
apr
Onsdag
 
 
Event
10:00
Tokyo 2020 Olympics Lodtrækning
LIVE Stream
(
9
)
 
 
Cykling
11:00
La Fléche Wallonne (k)
TV2 SPORTEuroSport 1
(
5
)
 
 
Cykling
12:35
Tour of the Alpes
3. etape
TV2 SPORTEuroSport 1
(
2
)
 
 
Cykling
14:00
La Fléche Walonne (m)
TV2EuroSport 1
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
1. Frauen-Bundesliga
1. Frauen-Bundesliga
15:55
16:00
1. FFC Turbine Potsdam
(K)
-
FC Bayern München
(K)
TV3 SPORTViaplay
(
9
)
 
 
eSuperliga
16:45
eSuperliga : Runde 8
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
3F Superliga
17:00
18:00
AaB
-
OB
TV3 SPORTViaplay
(
10
)
 
 
3F Superliga
17:00
18:00
Lyngby Boldklub
-
SønderjyskE
EuroSport 2
(
10
)
 
 
▼ Klik for mere info
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
18:00
18:30
KIF Kolding
(H)
-
SønderjyskE
(H)
TV2 SPORT
(
4
)
 
 
Serie A
18:15
18:30
A.C. Milan
-
U.S. Sassuolo Calcio
TV2 SPORT X
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
18:30
Hertha BSC
-
SC Freiburg
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
18:30
FC Nordsjælland
(K)
-
Brøndby IF
(K)
LIVE Stream
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Coupe de France
Coupe de France
18:40
18:45
Paris Saint-Germain
-
Angers SCO
Kvartfinale
Viaplay
(
7
)
 
 
▼ Klik for mere info
FA Women’s Super League
FA Women’s Super League
18:55
19:00
Manchester City F.C.
(K)
-
Chelsea FC
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:55
19:00
Tottenham Hotspur F.C.
-
Southampton F.C.
TV3 MAXViaplay
(
9
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
18:55
19:00
Rotherham United F.C.
-
Middlesbrough F.C.
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
19:00
FC Thy-Thisted Q
(K)
-
Fortuna Hjørring
(K)
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3F Superliga
19:00
20:00
FC Nordsjælland
-
Brøndby IF
Canal 9
(
10
)
 
 
▼ Klik for mere info
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
20:05
20:30
TTH Holstebro
(H)
-
Aalborg Håndbold
(H)
TV2 SPORT
(
1
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
Borussia Dortmund
-
1. FC Union Berlin
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
VfB Stuttgart
-
VfL Wolfsburg
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
SV Werder Bremen
-
1. FSV Mainz 05
Viaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
TSG 1899 Hoffenheim
-
Borussia Mönchengladbach
Viaplay
(
4
)
 
 
Serie A
20:30
20:45
Spezia Calcio
-
F.C. Internazionale Milano
TV2 SPORT X
(
4
)
 
 
eSuperliga
21:00
eSuperliga : Runde 8
TV3 MAXViaplay
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
Coupe de France
Coupe de France
21:00
21:05
Olympique Lyonnais
-
AS Monaco FC
Kvartfinale
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
21:10
21:15
Aston Villa F.C.
-
Manchester City F.C.
XeeViaplay
(
8
)
 
 
Dart
21:30
Premier League Darts 2021
Dag 8
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Chicago Blackhawks
-
Nashville Predators
TV3 SPORTViaplay
(
8
)
Natten til torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Winnipeg Jets
-
Toronto Maple Leafs
Viaplay
(
6
)
Natten til torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Arizona Coyotes
-
Minnesota Wild
Viaplay
(
10
)
Natten til torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:35
Vegas Golden Knights
-
San Jose Sharks
Viaplay
(
4
)
Natten til torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Basketball Association
National Basketball Association
04:00
Portland Trail Blazers
-
Denver Nuggets
TV2 SPORT X
(
2
)
Natten til torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Edmonton Oilers
-
Montréal Canadiens
Viaplay
(
10
)
Natten til torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Vancouver Canucks
-
Calgary Flames
Viaplay
(
4
)
Natten til torsdag
22
apr
Torsdag
 
 
Cykling
13:55
Tour of the Alpes
4. etape
TV2 SPORTEuroSport 1
(
4
)
 
 
3F Superliga
17:00
17:45
AGF
-
Randers FC
TV3+Viaplay
(
5
)
 
 
3F Superliga
17:30
18:00
Vejle Boldklub
-
AC Horsens
TV3 SPORTViaplay
(
10
)
 
 
La Liga
18:45
19:00
Atlético de Madrid
-
S.D. Huesca
TV2 SPORT X
(
4
)
 
 
Eredivisie
19:55
20:00
AFC Ajax
-
FC Utrecht
Viaplay
(
1
)
 
 
3F Superliga
19:45
20:15
FC Midtjylland
-
F.C. København
TV3+Viaplay
(
9
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Leicester City F.C.
-
West Bromwich Albion F.C.
XeeViaplay
(
4
)
 
 
Dart
21:30
Premier League Darts 2021
Judgement Night
TV3 SPORTViaplay
(
8
)
 
 
La Liga
21:45
22:00
FC Barcelona
-
Getafe CF
TV2 SPORT X
(
9
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Basketball Association
National Basketball Association
01:00
Milwaukee Bucks
-
Philadelphia 76ers
TV2 SPORT X
(
8
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
New York Islanders
-
Washington Capitals
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Buffalo Sabres
-
Boston Bruins
Viaplay
(
3
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Tampa Bay Lightning
-
Columbus Blue Jackets
Viaplay
(
6
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Florida Panthers
-
Carolina Hurricanes
Viaplay
(
1
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Pittsburgh Penguins
-
New Jersey Devils
Viaplay
(
4
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
New York Rangers
-
Philadelphia Flyers
Viaplay
(
5
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:35
Detroit Red Wings
-
Dallas Stars
Viaplay
(
2
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:05
St. Louis Blues
-
Colorado Avalanche
Viaplay
(
5
)
Natten til fredag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Vancouver Canucks
-
Ottawa Senators
Viaplay
(
2
)
Natten til fredag
annonce
annonce
23
apr
Fredag
 
 
Cykling
13:55
Tour of the Alpes
5. etape
TV2 SPORTEuroSport 1
(
9
)
 
 
1. Division
18:30
19:00
Silkeborg IF
-
Viborg FF
TV3 SPORTViaplay
(
7
)
 
 
1. Division
19:00
FC Helsingør
-
Esbjerg fB
Viaplay
(
6
)
 
 
1. Division
19:00
Kolding IF
-
Vendsyssel FF
Viaplay
(
9
)
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
1. Frauen-Bundesliga
1. Frauen-Bundesliga
19:10
19:15
Bayer 04 Leverkusen
(K)
-
SGS Essen
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
Metalligaen
19:00
19:30
Aalborg Pirates
-
Rungsted Seier Capital
4. Finale
TV2 SPORT
(
9
)
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
FC Augsburg 1907
-
1. FC Köln
TV3 MAXViaplay
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Arsenal FC
-
Everton F.C.
XeeViaplay
(
2
)
 
 
Ligue 1
21:00
Stade de Reims
-
Olympique de Marseille
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
New York Rangers
-
Philadelphia Flyers
TV3 SPORTViaplay
(
7
)
Natten til lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Buffalo Sabres
-
Boston Bruins
Viaplay
(
10
)
Natten til lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Basketball Association
National Basketball Association
01:30
Brooklyn Nets
-
Boston Celtics
TV2 SPORT X
(
7
)
Natten til lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:05
Chicago Blackhawks
-
Nashville Predators
Viaplay
(
7
)
Natten til lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:05
Winnipeg Jets
-
Toronto Maple Leafs
Viaplay
(
8
)
Natten til lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Calgary Flames
-
Montréal Canadiens
Viaplay
(
10
)
Natten til lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Los Angeles Kings
-
Minnesota Wild
Viaplay
(
3
)
Natten til lørdag
Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
24
apr
Lørdag
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
SSV Jahn Regensburg
-
Hamburger SV
Viaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
13:00
AS Saint-Étienne
-
Stade Brestois 29
Viaplay
(
8
)
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
13:00
13:30
Liverpool F.C.
-
Newcastle United F.C.
TV3+Viaplay
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
13:25
13:30
A.F.C. Bournemouth
-
Brentford F.C.
Viaplay
(
5
)
 
 
1. Division
13:30
HB Køge
-
FC Fredericia
Viaplay
(
2
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
1. Division
14:00
Hobro IK
-
Hvidovre IF
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
14:00
AGF
(K)
-
AaB
(K)
Kvalifikationsrække
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Dalum IF
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Ligue 2
14:55
15:00
ES Troyes AC
-
Grenoble Foot 38
Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Coppa Italia Femminile
Coppa Italia Femminile
15:00
A.C. Milan
(K)
-
F.C. Internazionale Milano
(K)
Semifinale 2:2
Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Coppa Italia Femminile
Coppa Italia Femminile
15:00
Juventus F.C.
(K)
-
AS Roma
(K)
Semifinale 2:2
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
15:00
FC Thy-Thisted Q
(K)
-
Brøndby IF
(K)
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
BK Frem
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
VfL Wolfsburg
-
Borussia Dortmund
XeeViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
SC Freiburg
-
TSG 1899 Hoffenheim
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
1. FSV Mainz 05
-
FC Bayern München
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
1. FC Union Berlin
-
SV Werder Bremen
Viaplay
(
4
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
FC Schalke 04
-
Hertha BSC
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
15:50
16:10
Nykøbing Falster Håndbold
(K)
-
Odense Håndbold
(K)
TV2
(
7
)
 
 
Ligue 1
17:00
FC Metz
-
Paris Saint-Germain
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
18:00
Aarhus United
(K)
-
Viborg HK
(K)
TV2 SPORT
(
10
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:25
18:30
West Ham United F.C.