Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Få 3F Superligaen 2020/2021 i din kalender
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
20
okt
i dag, Tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Giro d'Italia - Cykling
Giro d'Italia - Cykling
11:30
16. etape: Udine – San Daniele del Friuli
Kanal 5EuroSport 2
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
15:50
1. etape: Irun > Arrate/Eibar
TV2 SPORTEuroSport 1
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
18:00
18:30
Skanderborg Håndbold
(K)
-
Ajax København
(K)
TV2 SPORT
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:30
Alingsås HK
-
RK Nexe Našice
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Chekhovskiye Medvedi
-
ABANCA Ademar León
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Kadetten Schaffhausen
-
GOG Håndbold
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
CS Dinamo Bucuresti
-
Sporting CP
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:30
18:55
FC Dynamo Kyiv
-
Juventus F.C.
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
FC Zenit
-
Club Brugge K.V.
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
1. Division
18:55
19:00
Kolding IF
-
Hobro IK
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Division
18:55
19:00
Esbjerg fB
-
Hvidovre IF
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Herre Håndbold Ligaen (H)
Herre Håndbold Ligaen (H)
20:00
20:30
Skanderborg Håndbold
-
SønderjyskE
TV2 SPORT
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
HT Tatran Presov
-
USAM Nîmes Gard
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Fenix Toulouse HB
-
RK Metalurg Skopje
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Montpellier Handball
-
HC CSKA Moskva
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:00
21:00
Paris Saint-Germain
-
Manchester United F.C.
TV3+Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Chelsea FC
-
Sevilla FC
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Barcelona
-
Ferencvárosi TC
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
S.S. Lazio
-
Borussia Dortmund
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
RB Leipzig
-
İstanbul Başakşehir F.K.
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Stade Rennais FC
-
FC Krasnodar
Viaplay
(
3
)
21
okt
i morgen, Onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Giro d'Italia - Cykling
Giro d'Italia - Cykling
11:30
17. etape: Bassano del Grappa – Madonna di Campiglio
Kanal 5EuroSport 2
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:50
2. etape: Pamplona > Lekunberri
TV2 SPORTEuroSport 1
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
17:30
18:00
Danmark
(K)
-
Israel
(K)
Kvalifikation
DR1
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
17:45
18:00
Norge
(K)
-
Hviderusland
(K)
2. halveg sendes på NRK2
NRK1
(
3
)
 
 
1. Division
17:55
18:00
Skive IK
-
Vendsyssel FF
Viaplay
(
1
)
 
 
1. Division
18:25
18:30
Fremad Amager
-
FC Helsingør
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:00
18:45
Aalborg Håndbold
-
THW Kiel
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
HC Motor Zaporozhye
-
HBC Nantes
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
Telekom Veszprém
-
FC Barcelona Lassa
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
Real Madrid C.F.
-
FC Shakhtar Donetsk
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
FC Red Bull Salzburg
-
FC Lokomotiv Moskva
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Division
18:55
19:00
HB Køge
-
FC Fredericia
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
20:40
20:45
RK Zagreb
-
RK Celje
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:40
20:45
Sheffield Wednesday F.C.
-
Brentford F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
19:30
21:00
FC Midtjylland
-
Atalanta B.C.
TV3+Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
AFC Ajax
-
Liverpool F.C.
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Bayern München
-
Atlético de Madrid
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Olympiacos C.F.P.
-
Olympique de Marseille
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
F.C. Internazionale Milano
-
Borussia Mönchengladbach
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Manchester City F.C.
-
FC Porto
Viaplay
(
4
)
22
okt
Torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Giro d'Italia - Cykling
Giro d'Italia - Cykling
11:30
18. etape : Pinzolo – Laghi di Cancano
Kanal 5EuroSport 2
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:50
3. etape: Lodosa > La Laguna Negra - Vinuesa
TV2 SPORTEuroSport 1
(
2
)
 
 
1. Division
17:45
18:00
Silkeborg IF
-
Viborg FF
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
HC Vardar PRO
-
FC Porto Sofarma
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
HC Meshkov Brest
-
MOL-Pick Szeged
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
18:45
Sverige
(K)
-
Letland
(K)
SVT2
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:00
18:55
SK Rapid Wien
-
Arsenal FC
6'eren
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:50
18:55
Bayer 04 Leverkusen
-
OGC Nice
EuroSport 1
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
1. Bundesliga (H)
1. Bundesliga (H)
18:55
19:00
SC DHfK Leipzig
-
TPSG Frisch Auf Göppingen
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Herre Håndbold Ligaen (H)
Herre Håndbold Ligaen (H)
19:30
20:00
SønderjyskE
-
Fredericia Håndboldklub
TV2 SPORT
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
20:40
20:45
SG Flensburg-Handewitt
-
Elverum IL
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
20:40
20:45
KS PGE Vive Kielce
-
Paris Saint-Germain Handball
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:55
21:00
Celtic F.C.
-
A.C. Milan
6'eren
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:55
21:00
Tottenham Hotspur F.C.
-
LASK
EuroSport 1
(
5
)
23
okt
Fredag
 
 
▼ Klik for mere info
Giro d'Italia - Cykling
Giro d'Italia - Cykling
11:30
19. etape: Morbegno – Asti
Kanal 5EuroSport 2
(
4
)
 
 
Formel 1
11:55
Portugal Grand Prix - Første træning
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:50
4. etape: Garray. Numancia > Ejea de los Caballeros
TV2 SPORTEuroSport 1
(
2
)
 
 
Formel 1
15:55
Portugal Grand Prix - Anden træning
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
3F Superliga
19:00
Lyngby Boldklub
-
OB
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Herre Håndbold Ligaen (H)
Herre Håndbold Ligaen (H)
20:00
Mors Thy Håndbold
-
GOG Håndbold
TV2 SPORT
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
VfB Stuttgart
-
1. FC Köln
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:40
20:45
Nottingham Forest F.C.
-
Derby County FC
TV3 SPORT sender fra 21:45
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Aston Villa F.C.
-
Leeds United F.C.
XeeViaplay
(
5
)
 
 
Ligue 1
20:55
21:00
Stade Rennais FC
-
Angers SCO
Viaplay
(
4
)
24
okt
Lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
Giro d'Italia - Cykling
Giro d'Italia - Cykling
11:30
20. etape: Alba – Sestriere
Kanal 5EuroSport 2
(
3
)
 
 
Formel 1
11:55
Portugal Grand Prix - Tredje træning
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
1. Division
12:45
13:00
Hobro IK
-
Esbjerg fB
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
Hamburger SV
-
Würzburger Kickers
Viaplay
(
4
)
 
 
2. Division
13:00
SfB-Oure FA
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
13:00
13:30
West Ham United F.C.
-
Manchester City F.C.
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
13:25
13:30
Watford FC
-
A.F.C. Bournemouth
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
1. Division
13:55
14:00
FC Fredericia
-
Skive IK
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Næsby BK
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
3. Liga
14:00
SV Meppen 1912
-
1. FC Kaiserslautern
NDR
(
2
)
 
 
Formel 1
14:30
Portugal Grand Prix - Kvalifikation
Se alle TV kanaler
TV3+RTLViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:50
5. etape: Huesca > Sabiñánigo
TV2 SPORTEuroSport 1
(
5
)
 
 
Ligue 2
14:55
15:00
Stade Malherbe Caen
-
En Avant de Guingamp
Viaplay
(
1
)
 
 
1. Division
14:55
15:00
Vendsyssel FF
-
HB Køge
Viaplay
(
4
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
RB Leipzig
-
Hertha BSC
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
FC Bayern München
-
Eintracht Frankfurt
XeeViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
1. FC Union Berlin
-
SC Freiburg
Viaplay
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
1. FSV Mainz 05
-
Borussia Mönchengladbach
Viaplay
(
1
)
 
 
La Liga
14:30
16:00
FC Barcelona
-
Real Madrid C.F.
TV2 SPORT X
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Fulham F.C.
-
Crystal Palace FC
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
1. Division
15:55
16:00
FC Helsingør
-
Kolding IF
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
16:00
SCM Râmnicu Vâlcea
(K)
-
Borussia Dortmund
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
16:00
FTC Rail Cargo Hungaria
(K)
-
RK Krim Mercator
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
16:00
16:10
København Håndbold
(K)
-
Viborg HK
(K)
TV2
(
4
)
 
 
3F Superliga
17:00
18:00
Brøndby IF
-
FC Midtjylland
Canal 9
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
17:45
18:00
Metz Handball
(K)
-
Team Esbjerg
(K)
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
Serie A
17:55
18:00
Genoa C.F.C.
-
F.C. Internazionale Milano
TV2 SPORT
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
18:00
HBC CSKA Moskva
(K)
-
HC Podravka Vegeta
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
18:00
ZRK Buducnost Podgorica
(K)
-
Györi Audi ETO KC
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:00
18:30
Manchester United F.C.
-
Chelsea FC
TV3+Viaplay
(
1
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Sevilla FC
-
S.D. Eibar
TV2 SPORT X
(
4
)
 
 
1. Bundesliga
18:25
18:30
Borussia Dortmund
-
FC Schalke 04
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
Metalligaen
20:15
Herning Blue Fox
-
Aalborg Pirates
Knæk Cancer kamp
TV2 SPORT
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Liverpool F.C.
-
Sheffield United F.C.
TV3 MAXViaplay
(
6
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
Atlético de Madrid
-
Real Betis Balompié
TV2 SPORT X
(
5
)
 
 
Ligue 1
20:55
21:00
Paris Saint-Germain
-
Dijon FCO
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
25
okt
Søndag
 
 
▼ Klik for mere info
Giro d'Italia - Cykling
Giro d'Italia - Cykling
11:30
21. etape: Cernusco di Naviglio – Milan
Kanal 5EuroSport 2
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
12:55
6. etape: Biescas > Col du Tourmalet
TV2 SPORTEuroSport 1
(
4
)
 
 
1. Division
12:55
13:00
Fremad Amager
-
Silkeborg IF
Viaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
12:55
13:00
RC Lens
-
FC Nantes
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
BK Avarta
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
AB Tårnby
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
1. Division
13:55
14:00
Hvidovre IF
-
Viborg FF
Viaplay
(
4
)
 
 
3F Superliga
14:00
AC Horsens
-
FC Nordsjælland
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
Formel 1
14:10
Portugal Grand Prix - Løbet
Se alle TV kanaler
TV3+RTLViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
14:30
15:00
Southampton F.C.
-
Everton F.C.
XeeViaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
15:00
Stade Brestois 29
-
RC Strasbourg Alsace
Viaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
15:00
Montpellier Hérault SC
-
Stade de Reims
Viaplay
(
1
)
 
 
Ligue 1
15:00
FC Girondins de Bordeaux
-
Nîmes Olympique
Viaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
15:00
FC Metz
-
AS Saint-Étienne
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
VfL Wolfsburg
-
DSC Arminia Bielefeld
Viaplay
(
2
)
 
 
3F Superliga
15:00
16:00
Randers FC
-
SønderjyskE
Canal 9
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:45
16:00
Odense Håndbold
(K)
-
Brest Bretagne Handball
(K)
TV3 MAXViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
1. Bundesliga (H)
1. Bundesliga (H)
15:55
16:00
HC Erlangen
-
Rhein Neckar Löwen
TV3 SPORT sender fra 16:30
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
16:00
SG BBM Bietigheim
(K)
-
CSM Bucuresti
(K)
Viaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
16:55
17:00
FC Lorient-Bretagne Sud
-
Olympique de Marseille
Viaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
16:55
17:00
OGC Nice
-
Lille OSC
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
17:00
17:30
Wolverhampton Wanderers
-
Newcastle United F.C.
XeeViaplay
(
4
)
 
 
1. Bundesliga
17:55
18:00
SV Werder Bremen
-
TSG 1899 Hoffenheim
TV3 MAXViaplay
(
5
)
 
 
Serie A
17:55
18:00
A.C.F. Fiorentina
-
Udinese Calcio
TV2 SPORT X
(
5
)
 
 
3F Superliga
18:00
AGF
-
F.C. København
TV3+Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:10
20:15
Arsenal FC
-
Leicester City
XeeViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Soccer
Major League Soccer
20:30
Los Angeles FC
-
Los Angeles Galaxy
TV2 SPORT sender fra 20:40
TV2 SPORT
(
5
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
Juventus F.C.
-
Hellas Verona F.C.
TV2 SPORT X
(
5
)
 
 
Ligue 1
20:55
21:00
Olympique Lyonnais
-
AS Monaco FC
TV3 MAXViaplay
(
2
)
Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
26
okt
Mandag
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:25
18:30
Brighton and Hove Albion FC
-
West Bromwich Albion
XeeViaplay
(
1
)
 
 
3F Superliga
19:00
AaB
-
Vejle Boldklub
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Herre Håndbold Ligaen (H)
Herre Håndbold Ligaen (H)
20:00
TMS Ringsted
-
KIF Kolding
TV2 SPORT
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
Bayer 04 Leverkusen
-
FC Augsburg 1907
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Burnley FC
-
Tottenham Hotspur F.C.
TV3 MAXViaplay
(
2
)
27
okt
Tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:35
7. etape: Vitoria-Gasteiz > Villanueva de Valdegovia
TV2 SPORTEuroSport 1
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
16:00
Tyskland
(K)
-
England
(K)
ARD
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
17:15
17:30
Italien
(K)
-
Danmark
(K)
DR1
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
18:15
18:30
Sverige
(K)
-
Island
(K)
SVT2
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
18:30
København Håndbold
(K)
-
Randers HK
(K)
1/4-finale
TV2 SPORT
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:30
18:55
FC Shakhtar Donetsk
-
F.C. Internazionale Milano
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
FC Lokomotiv Moskva
-
FC Bayern München
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
20:30
Silkeborg-Voel KFUM
(K)
-
Nykøbing Falster Håndbold
(K)
1/4-finale
TV2 SPORT
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
19:30
21:00
Liverpool F.C.
-
FC Midtjylland
TV3+Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Atalanta B.C.
-
AFC Ajax
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Borussia Mönchengladbach
-
Real Madrid C.F.
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Atlético de Madrid
-
FC Red Bull Salzburg
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Olympique de Marseille
-
Manchester City F.C.
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Porto
-
Olympiacos C.F.P.
Viaplay
(
5
)
⏰ Næste
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
1. Bundesliga
La Liga
Ligue 1
Premier League
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA Euro 2020
A-League
AaB
AC Horsens
AGF
Brøndby IF
Brønshøj Boldklub
Esbjerg fB
F.C. København
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
HB Køge
Hobro IK
Lyngby Boldklub
Nykøbing FC
OB
Randers FC
Silkeborg IF
SønderjyskE
Vejle Boldklub
Viborg FF
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
FC Bayern München
A.C. Milan
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain
Stade Rennais FC
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
Håndbold
Bambusa Kvindeliga
Primo Tours Ligaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League - Kvinder
EHF European League (H)
EHF EURO (K)
Aalborg Håndbold
København Håndbold
Odense Håndbold
Team Esbjerg
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Amr. Football
National Football League
Ishockey
National Hockey League
Basketball
National Basketball Association
Andre
Formel 1
Skiskydning
Tennis - ATP
Tennis - WTA
Vuelta A Espana
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2020
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️