Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Klik på kamp for mere info
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

2. Division 2019/2020 kalender

Dette er oversigten over hele 2. Division sæsonen 2019/2020. Vælger du at abonnere på vores 2. Division kalender, vil kampene automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og link.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i 2. Division ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2019/2020 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer og tidspunkter bliver fastlagt.

 

Kalender alarm er som default sat til 15 minutter før start - dette kan ændres hvis du er logget ind som bruger.

6
mar
Fredag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
19:00
FC Helsingør
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
7
mar
Lørdag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Hellerup IK
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Næsby BK
-
Ringkøbing IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Vejgaard Boldspilklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
8
mar
Søndag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Holbæk B&I
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
BK Avarta
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
15:00
AB
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
2
)
14
mar
Lørdag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Vejgaard Boldspilklub
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
BK Frem
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
15:00
B.93
-
FC Helsingør
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
4
)
15
mar
Søndag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Ringkøbing IF
-
AB
Ekstra Bladet+
(
2
)
20
mar
Fredag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
19:00
FC Helsingør
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
5
)
21
mar
Lørdag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Vejgaard Boldspilklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Næsby BK
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
22
mar
Søndag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Ringkøbing IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Holbæk B&I
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
BK Avarta
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
15:00
AB
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
3
)
28
mar
Lørdag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Hellerup IK
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
FC Helsingør
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Vejgaard Boldspilklub
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Dalum IF
-
AB
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
BK Frem
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
15:00
B.93
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
2
)
29
mar
Søndag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Ringkøbing IF
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
4
apr
Lørdag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Vanløse IF
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
FC Helsingør
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Ringkøbing IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Skovshoved IF
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
AB
-
Vejgaard Boldspilklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
BK Avarta
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
VSK Aarhus
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Brønshøj Boldklub
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
3
)
9
apr
Torsdag
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Thisted FC
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
BK Frem
-
FC Helsingør
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Ringkøbing IF
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Vejgaard Boldspilklub
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
B.93
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Holbæk B&I
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Næsby BK
-
AB
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Slagelse B&I
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
Klik for mere info
2. Division
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
2
)
⏰ Næste
📊 Ugens spørgsmål
Hvilken NordicBet Liga klub tror du rykker op?
Vejle Boldklub
FC Fredericia
Viborg FF
Kolding IF
Vendsyssel FF
Fremad Amager
HB Køge
Skive IK
Nykøbing FC
Uge 09
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
1. Bundesliga
La Liga
Ligue 1
Major League Soccer
Premier League
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA Euro 2020
A-League
AaB
AC Horsens
AGF
Brøndby IF
Esbjerg fB
F.C. København
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
HB Køge
Hobro IK
Lyngby Boldklub
Nykøbing FC
OB
Randers FC
Silkeborg IF
SønderjyskE
Vejle Boldklub
Viborg FF
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
Borussia Dortmund
FC Bayern München
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
Håndbold
HTH Ligaen
Primo Tours Ligaen
1. Bundesliga Männer
EHF Champions League (H)
EHF Champions League - Kvinder
EHF Cup (H)
Aalborg Håndbold
København Håndbold
Odense Håndbold
Team Esbjerg
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Ishockey
Metalligaen
National Hockey League
Basketball
National Basketball Association
Andre
Formel 1
Skiskydning
Tennis - ATP
Tennis - WTA
Tour de France
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2020
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️